Anemostatlar

Anemostatlar

Anemostatlar klima olan yerden havanın düzgün bir halde tavandan dağılımını sağlar.Anemostatlar isteğe bağlı olarak kare yuvarlak ve dikdörtgen gibi üç şekilde üretilebilirler.

Kare Anemostatlar: Kare anemostatlarda kendi aralarında dört tipte üretilirler.Amacına ve nereye monte edildiğine göre iki ve üç yönlü imalatlarıda mevcuttur.Havayı belli bir açı tarafında düzenli ve istenildiği gibi uygun bir şekilde dağıtmak amacıyla kullanılır. Kare anemostatlar genelde asma tavan uyarlamalarında menfez kutusu ile beraber kullanılır.Galvaniz saç malzemelerinden üretilen bu kutular yalıtılmış olarak da temin edilir.

Dikdörtgen Anemostatlar: Dikdörtgen anemostatlar kare anemostatlarda olduğu gibi menfez kutularıyla beraberde kullanılabilir.Dört yönlü olarak da kullanılabilir ve hava ayar damperi eklemesi de yapılabilir.

Yuvarlak Anemostatlar: Dışarı çıkış sesi ve direnci kare anemostat ve dikdörtgen anemostatlara göre daha azdır.Dizayn ediliş amacı havanın daha çok üflenmesi içindir.Havanın muntazam bir şekilde ve maksadına uygun bir şekilde yayılmasını sağlar.